Organization Calendar (Otonabee Minor Hockey)

PrintOrganization Calendar
<< PrevFeb 28, 2021-Mar 20, 2021Next >>
SunMonTueWedThuFriSat
Feb 28Mar 01Mar 02Mar 03Mar 04Mar 05Mar 06
U7 Red Wings & U7 Whalers
7:00 AM-8:00 AM
Practice
U7 Blackhawks
8:00 AM-9:00 AM
Practice
U7 Leafs & U7 Sens
9:00 AM-10:00 AM
Practice
U13 Tier 1 - Bickmore
5:00 PM-6:00 PM
Practice
U15 Tier 2 - Bickmore
6:00 PM-7:00 PM
Practice
U9 2 - Powers
7:00 PM-8:00 PM
Practice
U18 Red 2 - Post
8:00 PM-9:00 PM
Practice
U18 Black 2 - Post
9:00 PM-10:00 PM
Practice
U7 Flyers
5:00 PM-6:00 PM
Practice
U11 Tier 1 - Eldridge
7:00 PM-8:00 PM
Practice
U13 Tier 2 - Hurd
8:00 PM-9:00 PM
Practice
U9 1 - Murduff
6:00 PM-7:00 PM
Practice
U13 Tier 1 - Bickmore
7:00 PM-8:00 PM
Practice
U15 Tier 2 - Bickmore
8:00 PM-9:00 PM
Practice
U8 Black Tier 2 - Scott & U8 Red Tier 2 - Taylor
5:00 PM-6:00 PM
Shared Practice
U8 Black Tier 2 - Scott
6:00 PM
vs. Apsley (1) Swift
U11 Tier 1 - Eldridge
6:30 PM
@ Apsley Flames
U9 1 - Murduff
7:00 PM-8:00 PM
Practice
U15 Tier 2 - Bickmore
7:30 PM
@ Lakefield (2) Vollering
U18 Red 2 - Post
8:00 PM
@ Apsley Flames
U7 Blackhawks
7:00 AM-8:00 AM
Practice
U7 Leafs & U7 Sens
8:00 AM-9:00 AM
Practice
U7 Flyers
9:00 AM-10:00 AM
Practice
U7 Red Wings & U7 Whalers
10:00 AM-11:00 AM
Practice
U9 1 - Murduff
10:30 AM
@ Lakefield (2) Garbutt
U9 2 - Powers
4:00 PM-5:00 PM
Practice
U8 Red Tier 2 - Taylor
5:00 PM-6:00 PM
Practice
U11 Tier 1 - Eldridge
6:00 PM-7:00 PM
Practice
U13 Tier 2 - Hurd
7:00 PM-8:00 PM
Practice
U18 Black 2 - Post
8:00 PM-9:00 PM
Practice
U18 Red 2 - Post
9:00 PM-10:00 PM
Practice
Mar 07Mar 08Mar 09Mar 10Mar 11Mar 12Mar 13
U7 Red Wings & U7 Whalers
7:00 AM-8:00 AM
Practice
U7 Flyers
8:00 AM-9:00 AM
Practice
U7 Leafs & U7 Sens
9:00 AM-10:00 AM
Practice
U8 Black Tier 2 - Scott
11:00 AM
@ Apsley (1) Swift
U13 Tier 1 - Bickmore
5:00 PM-6:00 PM
Practice
U15 Tier 2 - Bickmore
6:00 PM-7:00 PM
Practice
U9 2 - Powers
7:00 PM-8:00 PM
Practice
U18 Red 2 - Post
8:00 PM-9:00 PM
Practice
U18 Black 2 - Post
9:00 PM-10:00 PM
Practice
U7 Blackhawks
5:00 PM-6:00 PM
Practice
U8 Red Tier 2 - Taylor
6:00 PM
@ Lakefield (1) Marshall
U11 Tier 1 - Eldridge
7:00 PM
@ Norwood (1) McMillan
U13 Tier 1 - Bickmore
7:00 PM-8:00 PM
Practice
U13 Tier 2 - Hurd
8:00 PM
vs. Norwood (3) Baptie
U9 1 - Murduff
6:00 PM
vs. Lakefield (1) Taylor
U11 Tier 1 - Eldridge
7:00 PM-8:00 PM
Practice
U13 Tier 2 - Hurd
8:00 PM-9:00 PM
Practice
U8 Black Tier 2 - Scott & U8 Red Tier 2 - Taylor
5:00 PM-6:00 PM
Shared Practice
U8 Red Tier 2 - Taylor
6:00 PM
vs. Lakefield (1) Marshall
U13 Tier 1 - Bickmore
6:15 PM
@ Lakefield (1) Kingdon
U9 1 - Murduff
7:00 PM
vs. Lakefield (2) Garbutt
U15 Tier 2 - Bickmore
7:30 PM
@ Lakefield (1) McDermott
U18 Red 2 - Post
8:30 PM
@ Norwood (1) Smockum
U7 Leafs & U7 Sens
7:00 AM-8:00 AM
Practice
U7 Red Wings & U7 Whalers
8:00 AM-9:00 AM
Practice
U7 Flyers
9:00 AM-10:00 AM
Practice
U7 Blackhawks
10:00 AM-11:00 AM
Practice
U8 Red Tier 2 - Taylor
11:00 AM
@ Apsley (1) Swift
U9 2 - Powers
4:00 PM-5:00 PM
Practice
U8 Black Tier 2 - Scott
5:00 PM-6:00 PM
Practice
U11 Tier 1 - Eldridge
6:00 PM
vs. Apsley (1) Geraldi
U13 Tier 2 - Hurd
7:00 PM
@ Norwood (3) Baptie
U15 Tier 2 - Bickmore
7:00 PM-8:00 PM
Practice
U18 Black 2 - Post
8:00 PM
vs. Apsley (1) Perks
U18 Red 2 - Post
9:00 PM-10:00 PM
Practice
Mar 14Mar 15Mar 16Mar 17Mar 18Mar 19Mar 20
U7 Leafs & U7 Sens
7:00 AM-8:00 AM
Practice
U7 Red Wings & U7 Whalers
8:00 AM-9:00 AM
Practice
U7 Blackhawks
9:00 AM-10:00 AM
Practice
U11 Tier 1 - Eldridge
1:15 PM
@ Lakefield (1) Caron
U13 Tier 1 - Bickmore
5:00 PM
vs. Norwood (2) Harding
U15 Tier 2 - Bickmore
6:00 PM-7:00 PM
Practice
U9 2 - Powers
7:00 PM-8:00 PM
Practice
U13 Tier 2 - Hurd
8:00 PM-9:00 PM
Practice
U18 Red 2 - Post
9:00 PM
vs. U18 Black 2 - Post
U7 Flyers
5:00 PM-6:00 PM
Practice
U13 Tier 2 - Hurd
7:00 PM
@ Norwood (4) Menard
U11 Tier 1 - Eldridge
7:00 PM
vs. Norwood (1) McMillan
U15 Tier 2 - Bickmore
8:00 PM-9:00 PM
Practice
U9 1 - Murduff
6:00 PM-7:00 PM
Practice
U13 Tier 1 - Bickmore
7:00 PM-8:00 PM
Practice
U15 Tier 2 - Bickmore
8:00 PM
vs. Norwood (3) King
U8 Black Tier 2 - Scott & U8 Red Tier 2 - Taylor
5:00 PM-6:00 PM
Shared Practice
U8 Black Tier 2 - Scott
6:00 PM
vs. Lakefield (1) Marshall
U9 1 - Murduff
7:00 PM-8:00 PM
Practice
U13 Tier 2 - Hurd
7:30 PM
@ Norwood (4) Menard
U18 Black 2 - Post
9:30 PM
@ Norwood (1) Smockum
U7 Flyers
7:00 AM-8:00 AM
Practice
U7 Leafs & U7 Sens
8:00 AM-9:00 AM
Practice
U7 Red Wings & U7 Whalers
9:00 AM-10:00 AM
Practice
U7 Blackhawks
10:00 AM-11:00 AM
Practice
U9 1 - Murduff
11:45 AM
@ Lakefield (1) Taylor
U9 2 - Powers
4:00 PM-5:00 PM
Practice
U8 Red Tier 2 - Taylor
5:00 PM
vs. Apsley (1) Swift
U11 Tier 1 - Eldridge
6:00 PM
vs. Lakefield (1) Caron
U13 Tier 1 - Bickmore
6:00 PM
@ Norwood (1) Heffernan
U15 Tier 2 - Bickmore
7:00 PM
@ Norwood (3) King
U13 Tier 2 - Hurd
7:00 PM-8:00 PM
Practice
U18 Black 2 - Post
8:00 PM-9:00 PM
Practice
U18 Red 2 - Post
9:00 PM
vs. Norwood (1) Smockum
You can use MyCal to combine schedules from multiple teams.
Or, Subscribe to multiple calendars at once.
Looking for a way to combine schedules from multiple teams? Visit www.mycal.ca
Printed from otonabeewolves.com on Tuesday, March 2, 2021 at 5:27 PM